Jak dobrać spinki do mankietów lub koszuli?

Jak dobrać spinki do mankietów?

Spinki do mankietów przeżywają drugą młodość. Stanowią ponadczasowy i elegancki dodatek do męskich stylizacji. Aby jednak nie popełnić modowego faux pas, trzeba wiedzieć jak i kiedy je nosić.
Elegancka męska stylizacja jest harmonijna od stóp do głów. Ubranie i dodatki, takie jak: obuwie, pasek, krawat, poszetka (chusteczka do kieszeni marynarki) czy spinki do mankietów stanowią całość, dlatego powinny być właściwie dobrane. Spinki do mankietów z reguły mają swój debiut podczas ślubu, używa się ich przy wielu ważnych, oficjalnych spotkaniach i uroczystościach, np. podczas gali, konferencji. Zakłada się je do koszuli z prostym lub podwójnym mankietem (nazywanym też: francuskim), która pasuje wyłącznie do marynarki, garnituru lub smokingu. Najlepszy wybór stanowią klasyczne, prostokątne spinki do mankietów, ale na rynku dostępnych wiele modeli o przeróżnych kształtach. Widoczna część spinki może być płaska lub delikatnie wypukła, srebrna lub złota, zdobiona kolorową emalią czy kamieniami szlachetnymi. Pamiętać jednak należy o tym, aby spinki do mankietów współgrały z resztą garderoby, a w szczególności biżuterią. Jeżeli mężczyzna ma obrączkę wykonaną z żółtego złota, należy dobrać spinki złocone, najlepiej matowe, ponieważ są bardziej stylowe i lepiej się prezentują. W sklepach jubilerskim kupić można unikatowe, ale znacznie droższe spinki wysadzane kamieniami szlachetnymi.  Kolor kamienia powinien być adekwatny do okazji i korespondować z kolorem koszuli lub krawata. Pod uwagę należy wziąć również ich zestawienie z zegarkiem lub spinką do krawata. Prawdą jest, że proste spinki są bardziej eleganckie, ale łamanie zasad modowych może świadczyć o poczuciu humoru i dystansie właściciela. Można wybierać spośród spinek materiałowych, drewnianych czy szklanych, dostępnych w najróżniejszych kształtach (np. zęba, koparki, lornetki, globusa i wiele innych) odpowiadających pasjom i osobowości posiadacza. Takie spinki stanowią niebanalny, przykuwający oko dodatek.

 

Spinki do koszuli
Spinki do mankietów – SILVER MIX

Francja elegancja

Mankiet na spinki może być też pojedynczy, co nadaje koszuli lekkości i lepiej dopasowuje się do rękawa marynarki. Sprawdzi się w stylizacjach panów, którzy nie przepadają za noszeniem biżuterii, bowiem pojedyncze mankiety „nie lubią” ciężkich, metalowych spinek (źle się układają). Rozwiązaniem dla tego rodzaju mankietów są spinki węzełkowe (jedwabne, bawełniane), które stanowią najprostsze zapięcie do koszulki, a wybrane pod kolor koszuli są prawie niezauważalne lub bardziej eleganckie, dwustronne spinki do koszuli, najczęściej zdobione kamieniami, połączone cienkim łańcuszkiem. Ciekawy efekt można również uzyskać wybierając koszulce z zaokrąglonymi mankietami, do których idealnie pasują okrągłe spinki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *